Blog Details

Ticari Instagram Profili Nasıl Tasarlanır?


İlk kaydolduğunuzda, muhtemelen kendinize Instagram profilinizi daha sonra ayarlamakla ilgileneceğinizi söylemiştiniz. Sonuçta, bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturmak için çok fazla çalışma var; bazen her şeyi bir kerede yapmak zor olabilir. Ne yazık ki, hayattaki diğer şeylerden de dikkatini dağıtmak kolaydır. Bu, bitmiş bir profil veya bio olmadan hala Instagram'da fotoğraf ve video yayınladığınız anlamına gelebilir.

Yapmak istediğiniz en son şey, Insta profilinizin bol miktarda yüksek kaliteli içerik gönderdiğiniz sürece önemli olmadığını düşünme alışkanlığını edinmektir. Instagram'da paylaştığınız materyal önemli olsa da, profiliniz pazarlama stratejinizin çekirdeğidir.

İlk defa bir Instagram kampanyası hazırlıyor olsanız da, ya da zaten etkin bir izlemeniz varsa, Instagram profilinizi optimize etmek için birkaç dakika harcamak çevrimiçi başarı şansınızı arttırmanıza yardımcı olabilir. İşte profilinizin performansını artırmak için yapabilecekleriniz.

1. Bir İşletme Profili Seçin (Sadece Kişisel Değil) Gerçekten bir şirketi çevrimiçi olarak işletmiyorsanız, Instagram kampanyanız için bir işletme profili seçmek iyi bir fikir gibi görünmeyebilir. Ancak, gerçek şu ki, markalar ve Instagram etkileyicileri iş profillerinden de faydalanabilir. Ortalama Instagram hesabının bu geliştirilmiş sürümleri, analitik, ücretli reklam seçenekleri ve hatta ek destek gibi özel araçlarla birlikte gelir.

Zaten çevrimiçi Instagram Business profilleri kullanan milyonlarca işletme var. Hesabınız için bu seçeneği seçerek, müşterilerinize doğrudan mesajlar, e-posta veya SMS gibi şeyler aracılığıyla markanızla daha fazla etkileşimde bulunma yöntemleri de verebilirsiniz. Instagram iş profilleri, tanıtım içeriğinizi yalnızca birkaç dokunuşla “artırma” fırsatı da sunar. Bu, bir servet ödemeden daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşma şansınızı arttırmanın harika bir yoludur.

Basit bir ifadeyle, bir işletme profili, çevrimiçi olarak etkili bir sosyal medya varlığı yaratma konusunda size daha fazla esneklik ve kapsam sağlar. Hayatınızı biraz kolaylaştırmak için, kişisel bir profilden kolayca bir işletme hesabına geçebilirsiniz.

2. Nihai Kullanıcı Adınızı (ve İşletme Adınızı) seçin. Sosyal medyada kullandığınız kullanıcı adı veya hesap adı inanılmaz derecede önemlidir. Instagram profil resminin yanında sahip olduğun en değerli varlıklardan biri. Kullanıcı adı, insanlar Instagram'da sizden bahsettiklerinde “@” simgesinden sonra gelen şeydir. Aynı zamanda, benzersiz Instagram URL’nizin sonunda görünecek olan şeydir.

Nihai Instagram kullanıcı adını oluştururken, 30 karakterle sınırlı olduğunuzu ve kişilerin bulmasını istiyorsanız başlığınızı olabildiğince basit tutmanın gerekli olduğunu unutmayın. Çok uzun, karmaşık veya hecelemesi zor bir şey seçmeyin.

Sen varken, aranabilir bir "işletme adı" seçmeyi de unutma. Bu, profil resminizin altında ve ayrıca Instagram arama sayfasındaki kullanıcı adınızın altında görünen şeydir.

Etkileyici veya düşünce lideriyseniz işletme adınız kişisel adınız veya bir işletme iseniz marka adınızdır. Unutmayın, adınızı her zaman düzenleyebilirsiniz, ancak çok sık değiştirmek takipçilerinizin kafasını karıştırır.

3. Mükemmel Biyo oluşturun İnanılmaz bir Instagram profili oluşturmak söz konusu olduğunda, en iyi biyoya sahip olmaktan daha önemli birkaç şey var. Biyografınız yalnızca 150 karaktere izin verir, ancak bu kısa alanda, profilinizin tamamı için sesi ayarlayarak izleyicilere neler bekleyebilecekleri hakkında fikir verir.