Blog Details

9 Basit Adımda İşletme Hesabı Oluşturma


Şu anda, dünya çapında Instagram'ı iş için kullanan 25 milyondan fazla şirket var. Profesyonel bir profil için zaten kaydolan birçok marka ile bu kanal için değerli bir şey olması gerektiğini söylemek güvenli.

Belki de 200 milyondan fazla kullanıcının Instagram'da günde en az bir marka profili ziyaret ettiği gerçeğidir. Veya belki de Instagram, Facebook da dahil olmak üzere diğer tüm sosyal medya platformlarından daha fazla katılım teşvik ediyor.

Sebep ne olursa olsun, Instagram hızlı bir şekilde çevrimiçi olarak nihai “markalar için ev” olarak ortaya çıkmış ve şirketlere müşterileriyle bağlantı kurabilecekleri eşsiz bir ortam sağlamıştır. Henüz bir Instagram iş profiline yatırım yapmadıysanız, o zaman kendinize faydaları keşfetmek için hala zaman var.

1. Adım: Mükemmel İşletme Profili ile başlayın Instagram profiliniz, sosyal medya stratejinizin kalbi ve ruhu. Ziyaretçilerinizin şirketiniz hakkında bilgi edinmek, içeriğinizi incelemek ve hatta sizinle iletişim kurmak için geleceği ilk yer. Bunların hepsini göz önünde bulundurarak, hedef kitlenize hitap eden bir hesap oluşturmaya değer.

Yapmanız gereken ilk şey, sadece kişisel bir hesabı değil, Instagram iş profilini kullandığınızdan emin olmaktır. İş profilleri, analitikleriniz, ücretli reklamlarınız ve daha fazlası için Instagram Insights gibi şeylere erişmenizi sağlar. Instagram profilinizi tasarlamak için tek bedene uyan herkese uygun bir strateji bulunmamasına rağmen, gereksinim duyduğunuz temel özelliklerden bazıları:

Çarpıcı bir profil resmi: Tanınmış bir şirket kullanıyorsanız, marka logonuzu profil resminiz olarak kullanmak mantıklı olacaktır. Etkileyenler ve düşünce liderleri için, sizin ve ekibinizin gülen yüz resmi iyi bir seçimdir.

Hesap adı: Bu muhtemelen işletme adınızla aynı olmalı veya müşterilerin sizi bulmasını kolaylaştırmak için diğer marka profillerinde kullandıklarınızla aynı olmalıdır. Kullanıcı adı: Yine, bu sizin işletme adınızla veya adınızla aynı olmalıdır. Bulunması veya hecelenmesi zor olabilecek herhangi bir şeyden kaçının.

Biyo: Burası, işinizin doğasını profilinizi ziyaret eden kişilere açıklamanız gereken yerdir. Alan biçimlendirme tekniklerini ve emojiyi kullanarak biyo'nuzla biraz eğlenmeyi unutmayın. Ayrıca karışıma ilgili hashtag'leri de ekleyebilirsiniz.

Tıklanabilir URL: Bu, Instagram profilinizde sahip olabileceğiniz tek bağlantıdır. Genel olarak blog sayfanıza veya web sitesi ürün sayfanıza bağlanmayı tercih edersiniz.

@ Ted’in Instagram profilinin nasıl bir noktaya geldiğine ve dikkat çekici olduğuna dikkat edin. Profesyonel bir profil resminden Stories özelliklerine kadar öne çıkan her şeyi kullanır:

Adım 2: Instagram İş Profili Özelliklerinden Yararlanın Instagram için nasıl kullanılacağını öğrenmek, profesyonel profilinizle alacağınız tüm benzersiz özelliklerden nasıl yararlanabileceğinizi bilmek anlamına gelir. Örneğin, Instagram iş profiline kaydolduğunuzda, şunları alırsınız:

İletişim bilgileri: Profilinizde en üstte bulunan bir e-posta adresi, telefon numarası ve yönlendirme düğmeleri gibi, kullanıcıların sizi bağlayabilecekleri çeşitli yollarla bio sisteminizdeki tek bağlantınızı yükseltin. İş kategorisi: Takipçilerinize, bir işletme kategorisiyle neler yaptığınız hakkında anında bilgi verin. Bu, kullanıcı adınızın hemen altında bulunur ve size ilave bir güvenilirlik dozu verir.

Harekete geçirme düğmeleri. Takipçilerin sizinle randevu almalarını, bilet satın almalarını veya profilinizde rezervasyon yaptırmalarını sağlayan Action to Action butonları eklemek için Instagram'daki Kâr Düzenle seçeneğine gidin ve İletişim Seçeneklerine tıklayın.