Blog Details

Instagram Karanlık Modu Nasıl Yapılır?


Göze çarpan ekranlar ve parlak beyaz arka planlardan bıktınız mı, gece gözlerinizi incitiyorsunuz? Bu hissi biliyoruz. “Karanlık Mod” un Apple'dan Google'a kadar herkes tarafından kucaklanan en son teknoloji tasarım trendi olmasının iyi bir nedeni var. Ne yazık ki, her uygulama otomatik olarak karanlık mod işlevselliğine erişmenize izin vermez.

Örneğin Instagram karanlık kipine bir göz atın. Markanın 2010'daki kuruluşundan bu yana, Instagram çok yol kat etti. Artık sadece yiyeceklerinizin ve evcil hayvanlarınızın fotoğraflarını paylaşmak için bir uygulama değil. Instagram, dünyanın en popüler sosyal uygulamalarından biridir. Bu özellikle genç nesiller için geçerlidir. Instagram Stories ve IGTV gibi yeni özellikler baskın olmaya devam ettikçe, platformun etkisi en yüksek hızda artıyor. Instagram'ın ayak uyduramadığı bazı alanlar var. Örneğin, uygulama hala biyografinizde birden fazla bağlantıya sahip olmanıza izin vermiyor ve bu ilk kez sadece ayak parmaklarını karanlık mod işlevselliğinin sularına batırmaya başlıyor.

Sadece Instagram karanlık modu sadece bir avuç kullanıcı için mevcut değil, aynı zamanda yalnızca Android müşterileriyle de sınırlı (en azından şimdilik).

Instagram Dark Mode: Son Haberler Karanlık mod hakkında fazla bir şey bilmeyenler için, temel olarak, büyük ölçüde siyah baskın bir tema için, telefon uygulamalarınızdaki parlak beyaz arka planları değiştiren dijital bir tasarıma atıfta bulunulmaktadır. İnsanların sürekli olarak akıllı telefonlarından aşırı ışığa maruz kalmalarını azaltmaya çalıştığı bir dünyada, karanlık mod daha rahat bir tarama deneyimi sunabilir. Bu yıl, biz Apple'ın yeni iOS 13'ü piyasaya sürmesinin ardından Android karanlık mod çağına resmen girdik ve Android her ikisi de karanlık mod seçenekleriyle Android 10'u piyasaya sürdü.