Blog Details

İnstagram Hikayelerine Anket Nasıl Eklenir?


Henüz Instagram anketleri kullanıyor musunuz? Kitlenizi çekmek ve sosyal medya kampanyalarınız için sonuçları yönlendirmek için güvenilir bir yol arıyorsanız, Instagram Hikayeleri ile yanlış gidemezsiniz. Bu günlerde insanlar Hikayeleri sever, çünkü bir marka hakkında daha fazla bilgi edinmelerine, bir şirketle etkileşime girmelerine ve en sevdikleri organizasyonların perde arkasını görmelerine yardımcı olurlar.

Belki de 200 milyondan fazla kullanıcının Instagram'da günde en az bir marka profili ziyaret ettiği gerçeğidir. Veya belki de Instagram, Facebook da dahil olmak üzere diğer tüm sosyal medya platformlarından daha fazla katılım teşvik ediyor.

Her gün Instagram'da yaklaşık 500 milyon hikaye yayınlanmaktadır. Dahası, markaların% 50'si müşterileriyle bağlantı kurmak için Instagram Hikayeleri kullandıklarını söylüyor.

İster zaten Instagram Hikayeleri'ne dayanan markalardan biri olun, isterse sadece başlamanın eşiğindesiniz, Instagram'ın istisnai özelliklerinin hepsini kendi avantajınıza nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olmanız önemlidir. Örneğin, Hikayeler, heyecan verici içeriği takipçilerinizle paylaşabileceğiniz bir yer değildir; ayrıca ilgi çekici konuşmalar başlatmak için bir ortam olabilir, hatta izleyicileriniz hakkında daha fazla şey öğrenebilirler.

Stories'in gerçek potansiyeline dokunmak için tek yapmanız gereken Instagram'da nasıl anket yapılacağını öğrenmek. Neyse ki, yardım etmek için buradayız.

Instagram'da Anket Nasıl Yapılır ? Çoğu Instagram özelliği gibi, Anketler kitlenizle iletişim kurmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Sadece takipçilerinize içerik atmak ve beğeniler ve yorumlar ile yanıt vereceklerini umarak; ilgi çekici sorular sorarak katılım şansınızı aktif olarak artırırsınız. Örneğin, müşterilerinizden hangisinin en çok satan ürünlerinden hangisini en çok beğendiğini veya bir trend tartışması hakkında neler hissettiğini sorabilirsiniz.

Anketler, insanlara sorularınızı yanıtlarken seçebilecekleri iki seçenekten birini vermenize izin verir. Ancak, izleyicilerinizin ne düşündüğü hakkında size bazı değerli bilgiler vermek için hala yeterli. İşte, Instagram'da nasıl anket yapılacağı.

Ekranın sağ üst köşesindeki çıkartma simgesine - peeling gülen yüzüne benzeyen bir şeye dokunun. Anketler simgesine dokunun (Bu "Anket" diyor) Sorularınızı ve kitlenizin arasından seçebilecekleri yanıtları ekleyin. Varsayılan ayar “Evet” veya “Hayır” dır, ancak yaratıcı olabilir ve emojiyi veya özelleştirilmiş metni de kullanabilirsiniz. Anketinizi yayınlayın ve sonuçları bekleyin

Instagram anketiniz 24 saat sürecek - tıpkı standart bir Hikaye gibi. Bununla birlikte, Stories Highlights makarasına da ekleyerek her zaman daha uzun süre hayatta tutabilirsiniz.

Instagram Anketlerinizden En İyi Çıkanlar Instagram anketleri, belirli bir hedefi veya sonucu hedeflemek için kullandığınızda en iyi sonucu verir.

Örneğin, etkileşimi artırmak istiyorsanız, insanların bir konu hakkında konuşmalarını sağlamak için Instagram anket sorularınızı kullanabilirsiniz. Öte yandan, web sitenize yönlendirmeleri yönlendirmeye çalışıyorsanız, hedef kitle üyelerinizden web sitenizi ziyaret etmek ve daha fazla bilgi almak için anketinizde "yukarı kaydırmalarını" isteyebilirsiniz.

Ek olarak, Instagram Hikayelerinizin diğer yönleri gibi, Instagram anketlerinizden faydalı analitik bilgiler toplayabileceğinizi de belirtmek gerekir.